Tekzen

TEKZEN, Markis Limanına Yanaşıyor

TEKZEN, Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Romanya'da şubeleri bulunan, yapı malzemeleri ve mobilya satışı yapan uluslararası bir yapımarket zinciridir. 1995 yılında Türk-Alman iş ortaklığında kurulan şirket, 1999 yılından itibaren TEKZEN adıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye’nin en büyük yapı marketlerinden olan TEKZEN, müşterileri ile iletişimde sosyal medyanın öneminin farkındaydı. Onlar için sosyal medyalarını yönetecek yaratıcı, farklı ve enerjik bir ekip arayışları TEKZEN’i Markis Adası’na getirdi.

Güçlü Sosyal Medya, Güçlü İlişkiler

Facebook, Instagram, Twitter, Linked-in, Youtube… Her türlü sosyal hesapları incelendi. Sosyal medya ekibimiz ve strateji departmanımızın ortaklaşa derin araştırması ile markanın dijital kanalda hitap ettiği hedef kitle saptandı

Yapılan sörvey çalışması ile ihtiyaç duyulan dil, içerik türü ve stratejiler belirlendi. Strateji ile birlikte daha ilk ay erişimde %696 , etkileşimde %153 , sayfa takipçi sayısında %24 büyüme sağlandı.

Büyük Marka = Yoğun Marka

Büyük markaların en büyük sorunlarından biri, çok büyük bir hedef kitleye sahip sosyal medya hesaplarında aksiyon almanın gerektirdiği süredir.

Markis ile birlikte TEKZEN, daha hızlı aksiyon alabilmenin ve hedef kitlesini ihtiyaçlarını karşılayan bir temsilciye emanet etmenin verdiği güven ile zamanını markayı büyütmeye ayırabildi.

Her şeyden önce müşterilerin, talep, istek ve sorularına daha hızlı yanıt alabilmesi markaya duyulan sempatiyi arttırdı.

Müşterisini Önemseyen Şirket,
Müşterisine Daha Yakın Sosyal Medya

Markanın ihtiyacı olan yaratıcı içerik, özel gün fikirleri ve yarışmalar sayesinde sayfa canlanarak marka ve müşterileri arasında güçlü bir köprü haline geldi.
Marka kimliğinin bütününden kopmadan her sosyal mecrada ayrı stratejiler ile yönetilen TEKZEN hesapları, hem sahip oldukları sayfa düzeni hem tasarımları ile göze hitap ederken uygulanan stratejiler sayesinde de markanın reklam ve kampanyalarını daha büyük kitlelere ulaştırdı.

Ödüllü Sosyal Medya

Mağaza içi ve konvasyonel çalışmalar ile entegre yönetilen TEKZEN sosyal medya hesapları ve Markis, çok kısa süre içerisinde yaptığı çalışmalar sayesinde Marketing Türkiye tarafından ödüle layık görüldü.