KPMG

Kocaman Bir Yelkenli
Markis Sularında Görünüyor

KPMG denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan bir profesyonel hizmet şirketi. 1982 yılından beri Türkiye’de pek çok büyük şirket ile beraber operasyonlarını sürdürüyorlar. Aynı zamanda KPMG vergi, kariyer, denetim gibi pek çok alanda eğitim ve etkinlikler de düzenliyor. Bu etkinliklerden biri olan kariyer günleri için reklam tasarımına olan ihtiyaçları KPMG’ yi Markis Limanı’na getirdi.

Unios products installed in a kitchen

Dikkat Çekecek, Farklı,
Akılda Kalıcı

KPMG tarafından verilen briefde; “Anlatmak istediğimiz konu basit. Yanlış meslek tercih eden insanlar ancak bunu sıradan yollarla anlatmak istemiyoruz.” dediler. Öncelikle en sevdiğimiz cümlelerden biri olan “sıradan yollarla anlatmak istemiyoruz” cümlesini kullandığı için KPMG’ ye teşekkür edip kolları sıvadık.

The koc homepage

Klişeden İleri İlk Adım

Fikir toplantısında yaratıcı yazar ekibi tarafından ortaya atılan “yanlış mesleği seçtiğini nasıl anlarsın” sorusu çıkış noktası için doğru bir rota çizdi. İlhamı getiren şey de işte tam bu: Doğru sorulara doğru cevaplar vermek! Ardından öteki tasarımlar da birer birer hazırlandı ve KPMG’ ye sunuldu.

The koc homepage

Yeter ki Farklı Olsun

Markis Adası’nda en sevdiğimiz ifadeler “yeni, farklı, sıra dışı, yaratıcı, inovatif…” gibi ifadelerdir. Briefde gördüğümüz farklı bir bakış açısı istiyoruz sözü adamızda bir şölen edası ile karşılanır.

The koc homepage

KPMG Mutlu,
Markis Daha Mutlu

Bu adanın çalışanları ada limanına gelen her gemiye yeni ve farklı bir bakış açısı ile yaklaşmak için buradalar. Sonuç olarak teslim ettiğimiz reklam görselleri hem KPMG ekibini hem bizleri tatmin etti.