Koç Okulu

Modern çağın en saygın okulu için
prestijli bir iletişim yöntemi

Rakipsiz, Kusursuz ve Kullanıcı Dostu bir proje... Farklı kültürlerden gelen akademik bünyesi, çift-dilli eğitim programının kazandırdığı küresel bakış açısıyla Koç Okulu, akademik ve etik standartlar açısından en üst düzeydeki eğitim sağlamayı amaçlayan bir eğitim kurumu. Anasınıfından 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerinin entelektüel ve insani niteliklerini geliştirerek, kendilerine güvenen, ahlaklı, lider nitelikli ve sorumluluk sahibi dünya vatandaşları olmalarını amaçlıyor.

Teknolojik İletişim

Okul – Veli arasındaki iletişimin daha hızlı, modern ve sağlam olmasını isteyen
Koç Okulu rakipsiz bir sözlük projesi için Markis Adası ile tanıştı.
Koç Okulu öteki okullardan farklı olarak, veli ve okul arasındaki ilişkinin mümkün olduğunca sıkı olması gerektiğine inanan bir felsefe benimsiyor.

Oluşturulan projede, sözlüğe veliler ve okul çalışanları dahil olacak, akıllarındaki soruları ve paylaşmak istedikleri bilgileri bu sözlük aracılığı ile hem diğer velilere hem okul çalışanlarına iletmiş olacaklardı. Koç Okulu tarafından kullanılacak sitenin, hem teknolojik alt yapı ve geliştirilebilirlik açısından hem de kullanıcı deneyimi ve tasarım açısından
Koç ailesine yakışır bir site olmasını istedik.

Öncelikle tasarım aşamasında, okulun kusursuz kurumsal kimliğinden uzaklaşmadan sade, şık ve minimal bir tasarım ile işe başladık. Site mobil, tablet, bilgisayar fark etmeksizin her platformda.
kusursuz çalışacak şekilde tasarlandı.

Projenin gelecekte ihtiyacı olacak güncellemeleri düşünerek, proje alt yapısı buna göre oluşturduk.

Site kolay yönetilebilir şekilde hazırlandı, böylece yöneticilerin zamanını sitenin teknik detaylarına değil, içeriklerine yöneltmesi sağlandı.İçerideki alt yapı sayesinde yöneticilerin web yazılım konusunda herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymaksızın, tüm yetkilerini tam verimle kullanması hedeflendi.

Son noktada elde ettiğimiz sonuç hem bizi hem Koç Ailesi’ni tatmin etti.